Pamiątkowy album i złote zdobienia [PILNE]

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

Postprzez Homer Pn, 2 września 2013, 12:08

Hej! Przygotowuje prezent dla znajomego pod postacią albumu - szkicownika. Pomysł jest taki ażeby każdy z bliskich znajomych (choć rysować nie potrafią) stworzył w szkicowniku portret tej osoby, taką jaką on ją widzi niewidzialnym tuszem (widzialnym w świetle UV). Żeby szkicownik nie był pusty w normalnym świetle wymyśliłem sobie złote ornamenty na stronach (coś a'la ramka do każdego niewidzialnego portretu). I mam problem bo na rynku są różne preparaty i farby. Chciałbym, żeby te zdobienia były jak najbliższe prawdziwym złotym zdobieniom - miały ten błysk i śliskość. I tu moje pytanie co można do tego wykorzystać? Co proponujecie? Zastanawiałem się nad klejem nakładanym pędzelkiem w dany wzór, a potem przykryć to szlagmetalem (nigdy tego cuda nie miałem w rękach, więc nawet nie wiem jak się to zachowuje i czy by się trzymało?) albo markerem metalicznym, czy farbą metaliczną np. Edelmetall. Jak myślicie jakie to da efekty, co jest najlepsze do tego typu prac? Proszę o jak najszybszą pomoc!

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Postprzez Zibelius Pn, 2 września 2013, 12:27

Witaj .Ta farba w proszku jest rewelacyjna .Kolor starego pięknego złota.
htp://tradearts.pl/pl/farba-metaliczna- ... l.html#op1
Pozdrawiam :)
Zibelius
 

Postprzez muszka111 Pn, 2 września 2013, 16:00

Szlagmetal kładzie się na Mikstion akrylowy podeschnięty...mikstion jest przezroczysty i aby wiedzieć co i gdzie malujesz nim to dodaj do niego odrobinę akwareli lub innej farbki wodnej i będziesz widział jaką i gdzie namalowałeś ramkę...na każdym papierze możesz kłaść szlagmetal...robiłam i wiem z doświadczenia...

album to super pomysł w Twoim wydaniu będzie... :)
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Jagoda Pn, 2 września 2013, 18:10

Potwierdzam to co pisze Muszka, szlagmetal da radę ;) , nie znam specyfiku , który poleca Zibi, ale myślę,że też byłby dobry :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34


cron