Arek

PORTFOLIO ARTYSTY
tu wstawiamy swoje pracę z opisem i z kilkoma słowami o sobie.
Portfolio, będzie drukowane w for mie albumu dla artysty, który wygra konkurs.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

Postprzez Arek Pn, 29 lipca 2013, 22:28

Przedstawiam własne prace.Pierwszą są''Jabłka'',namalowane w czasach szkoły podstawowej.To jedyny z trzech obrazów który udało mi się zachować do dziś.Pozostałe prace,to obrazy teraźniejsze.
Załączniki
jabłka.JPG
jabłka.JPG (267.24 KiB) Przeglądane 10953 razy
banany i cytryna.JPG
banany i cytryna.JPG (267.72 KiB) Przeglądane 10953 razy
Avatar użytkownika
Arek
 
Posty: 30
Dołączył(a): Śr, 19 czerwca 2013, 18:30

Postprzez Arek Pn, 29 lipca 2013, 22:41

Jabłka malowałem patrząc na reprodukcję,natomiast banany z cytryną,to już praca z martwą naturą na żywo.
Avatar użytkownika
Arek
 
Posty: 30
Dołączył(a): Śr, 19 czerwca 2013, 18:30

Postprzez jola Pt, 2 sierpnia 2013, 23:30

no i zdecydowanie żywsza martwa z bananem :)
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez grullo Pt, 2 sierpnia 2013, 23:40

Arku, banany zdecydowanie wyszły lepiej. :ok: Czekam na najnowsze dzieła!
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Arek So, 3 sierpnia 2013, 09:11

Co do jabłek,mając na uwadze że malowałem je w wieku około 13-14 lat,to myślę że jest to główna przyczyna że są one gorsze od teraźniejszej pracy.Poza tym reprodukcja którą się posiłkowałem była jeszcze mniej realistyczna.
Nie upatrywałbym winowajcy w reprodukcji(fotografii),co do możliwości wykonania za jej pośrednictwem bardzo realistycznej pracy.Uważam że sedno leży w malującym!
Avatar użytkownika
Arek
 
Posty: 30
Dołączył(a): Śr, 19 czerwca 2013, 18:30

Postprzez Arek Wt, 6 sierpnia 2013, 06:58

Grullo,dziękuję za''OK''.
Avatar użytkownika
Arek
 
Posty: 30
Dołączył(a): Śr, 19 czerwca 2013, 18:30

Postprzez Arek So, 10 sierpnia 2013, 21:25

Dziś w jednej krótkiej sesji,namalowałem krajobraz.
Nie jestem zadowolony z tej pracy,zdecydowanie wolę dopracowane realizmy.
Załączniki
O brzasku w lesie.JPG
O brzasku w lesie.JPG (189.97 KiB) Przeglądane 10658 razy
Avatar użytkownika
Arek
 
Posty: 30
Dołączył(a): Śr, 19 czerwca 2013, 18:30

Postprzez Zibelius N, 11 sierpnia 2013, 07:06

Podoba mi się twój ostatni szybko namalowany obraz,ma dobry kolor i piękna głębię :brawo: :brawo: Ma życie i jest malarski.Zostawiłeś coś co widz sam sobie domaluje swoją wyobraźnią.Zdecydowanie wolę takie malowanie jak to że malarz usiłuje zrobić zdjęcie pędzlem :brawo: :brawo:
Zibelius
 

Postprzez Arek N, 11 sierpnia 2013, 08:23

Zibeliusie.

Dziękuję za słowa uznania.
Jestem zaskoczony,spodziewałem się że tylko obraz pt.''Banany z cytryną'',będzie się podobać.
Co sądzisz o pejzażach Ivana Szyszkina?Pytam dlatego,ponieważ tematycznie obrazy Szyszkina są piękne,jak również od strony technicznej są majstersztykami.
Myślę że ten obraz może się podobać ze względu na rodzaj i kierunek oświetlenia,wschodzące i zachodzące słońce,niemal każdego urzeka,nastraja pogodnie,a do tego dodaje nutę nostalgii za naturą.
Avatar użytkownika
Arek
 
Posty: 30
Dołączył(a): Śr, 19 czerwca 2013, 18:30

Postprzez Zibelius N, 11 sierpnia 2013, 10:15

Ivan Ivanovich Shishkin to największy pejzażysta na ziemi i mój ulubiony malarz co już wielokrotnie pisałem na tym forum.Widziałem kilka jego obrazów na żywo.Malował rewelacyjnie i stosownie do swoich czasów.Malarze współcześni i całe malarstwo poszło w naszych czasach zupełnie w innych kierunkach.Uwolnili się malarze od realizmów.Oczywiście uważam że, każdy malarz powinien umieć namalować realizm .No bo jak malarz namaluje dobrą abstrakcje jak nie poznał i nie przećwiczył rysunku i technik malarskich wymyślonych i opisanych przez dawnych mistrzów.Oczywiście i dzisiaj wielu ludzi maluje bohomazy i udaje że, to abstrakcje .Wszystkie techniki nauczone z malarstwa realistycznego bardzo przydają się współczesnym malarzom i każdy szanujący się malarz nigdy na realizm nie napluje.ALE...żyjemy w 2013 roku i świat już jest inny malarsko jak w czasach Ivana.Kilkanaście lat malowałem realizmy i kopie jak zdjęcia i tylko spotkanie z moim guru z Ukrainy zmieniło moje podejście do malowania.Ale bądź pewny że realizm można skopać nawet mając duże zdolności i praktykę ale i współczesny obraz można skopać.Jak widzisz jabłko i banana to znając techniki mieszania farb ,kładzenia kolorów,jak masz wiedzę o światłocieniu i laserunkach odmalowujesz to co widzisz i dziękuję bardzo.Ale jak siądziesz przed blokiem rysunkowym i masz zaprojektować własny obraz namalowany we współczesny sposób z ukrytymi treściami(nie przesłaniem) to zaczyna się bardzo poważny problem.Realizm nas otacza i przy odpowiednich zdolnościach i praktyce można żyć z takiego malowania ,bo ludzie zawsze powieszą sobie ładny pejzaż czy martwa naturę namalowana blisko prawdy jakie widzi oko ludzkie.Opoka wynalezienia aparatów foto uwolniło malarzy od bycia dokumentalistami swoich czasów a wyzwoliło samodzielne podejście do sztuki i twozenia.Pozdrawiam :) .
Zibelius
 


cron