Moja najnowsza praca

PORTFOLIO ARTYSTY
tu wstawiamy swoje pracę z opisem i z kilkoma słowami o sobie.
Portfolio, będzie drukowane w for mie albumu dla artysty, który wygra konkurs.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

Postprzez Michał R Pt, 20 grudnia 2019, 20:44

To mój najnowszy obraz który nosi nazwę ,, społeczeństwo'' a co dokładniej opisuje?

[Obraz to połączenie farb olejnych i gąbki (najzwyklejszej) wszystko pokryte jest lakierem]


Ten obraz znaczy jedno
Oznacza żywot człowieka
Zielony kolor oznacza ludzi miłych, dobrych lecz ich życie nie jest proste /równe, muszą zmagać się ze zmartwieniami, są często prześladowani
Czerwone plamy oznaczają złą cząstkę która atakuje osoby w kolorze zielonym
Złą cząstką są oni, ci źli.
Źli mają kolor czerwony, mają oni proste życie / płaskie, jedyne czym mogą się martwić to kolorem granatowym, zamartwiają innych, prześladują, mają także dobrą cząstkę w sobie, przeważnie są oni dobrzy dla rodziny, innych nie szanują - zielone plamy, tacy są ludzie.
Ja jestem żółty, może i ty jesteś żółty? dla niektórych nie jestem miły, bo są czerwoni, dla niektórych jestem także zielony bo oni także są zieloni lecz pochłania mnie kolor brązowy to kolor ziemi, ziemia oznacza śmierć, to w niej grzebie się zwłoki, to do niej zmierzamy, nie jestem ciężko chory, każda lecz choroba skraca życie, zieloni i czerwoni także pochłaniani są przez brąz.
Są także ciemnozieloni - to osoby bardzo rzadko przeze mnie spotykane, są one bardzo dobre, przeważnie stają się moimi przyjaciółmi, stają się lecz nie często się widujemy,żółty kolor określa osoby podobne do mnie, może także podobne do ciebie, lecz nie takie same, każdy człowiek jest inny, ty także jesteś inny, nigdy nie spotkasz nikogo takiego samego jak ty, ty jedyny / jedyna, kolor granatowy to władze, tzw Bogowie, Elita to oni rządzą wszystkim zielonymi i czerwonymi, to ich czasem się boimy mimo tego że są oni dobrzy. Kropki, plamy na brązowym tle to wpływ zielonych, czerwonych, granatowych, ciemnozielonych i żółtych na ziemię do której i tak wszyscy trafimy.. wczoraj, dziś czy jutro, ten tekst nie przestrzega żadnych zasad obraz także, bo nikt z nas nie jest idealny tak samo jak planeta na której żyjemy.




IMG_20191219_161856.jak-zmniejszyc-fotke_pl (1).jpeg
IMG_20191219_161856.jak-zmniejszyc-fotke_pl (1).jpeg (96.67 KiB) Przeglądane 3728 razy
Michał R
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 14 grudnia 2019, 23:35

Postprzez MPietak Pn, 23 grudnia 2019, 08:44

dla nazwania tej pracy bardziej pasuje mi "instalacja " ale ...
kolory i skojarzenia - w jaki sposób odbieramy kolory to cecha indywidualnego postrzegania i suma doświadczeń zależna w części od długości życia które pozwala nabywać doświadczenia chyba ? choć to nie musi być regułą .
zielony kojarzę raczej z nadzieją ,więc pozytywnie i gdyby chcieć ten kolor przypisać do gatunku ludzkiego ;to w połowie .Nasza planeta jest niebieska i zielona i oba te kolory świetnie się łączą z innymi kolorami i powstają nowe kolory
kolor czerwony jest kolorem miłości i nijak pasuje mi do podkreślania nim zła - raczej zdecydowania jeśli już :hmm: .Kolor żółty stereotyp kolor zazdrości ;Nie umieli byśmy określić dobra gdyby nie było zła No i doszliśmy do bieli który jest kolorem niewinności i czerni które może kojarzyć się z czymś złym ,ale tez może być tajemnicą.Te dwa bieguny dobra i zła rozdziela szarość pochodna kolorów .W każdym z nas jest wiele kolorów podobnie jak w przyrodzie raczej rzadkim jest czysta postać któregokolwiek koloru .Reasumując dobrze ze masz w sobie nutkę odkrywcy i usiłujesz nazwać otaczający Cię świat To w przyszłości może przynieść Ci więcej korzyści niż rozczarowań bo będziesz umiał zakreślić swój krąg w którym się odnajdziesz
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez wakai Śr, 25 grudnia 2019, 21:29

pierwsze lody przelamane wiec czekamy na nastepne prace obszernie opisales swoja prace i chyba tylko Ty bedziesz nas wprowadzal w Twoj cykl tworzenia wiekszosc tutaj zamieszcza swoje prace a obraz sam mowi za tworce natomiast twoje prace podpieraja sie wypowiedzia jest to ciekawa odskocznia : :ok: :ok:
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez tabmen Pt, 2 czerwca 2023, 09:12

Ciekawy obraz, brzmi baardzo ciekawy!


___________________________________
https://chrapanie-bezdech.pl/
tabmen
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 17 lutego 2023, 11:25