Jakie kredki ołówkowe dla półprofesionalisty

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

Postprzez igor_corp Pn, 12 listopada 2012, 15:29

Witam
Chce kupić kredki jako prezent dla swojej dziewczyny, która nie jest profesionalnym malarzem ale lubi pomalować (ma duszę artysty) a i jak czasem z nią . Kredki mają być ołówkowe, zwykłe nie wodne ani akwarele, którymi maluje się lekko i z przyjemnością, a kolory można nakładać i tworzyć łagodne przejścia. Najlepiej gdyby było to 48 kolorów, cena do około 100zł +/- 20zł, chce kupić już coś dobrego aby malowanie sprawiało przyjemność a nie męczarnie.

Z tego co znalazłem to do wyboru jest coś takiego:
Prismacolor Scholar - jednak nie wiem jak jest z tym Scholar czy są tak dobre jak ich wyższe modele
Koh i Noor Polycolor
Faber Castell Eco Pensils
Derwent Colorsoft - podobno bardzo miękkie aż za miękkie

Pytanie dla osób które miały jakąkolwiek styczność z w/w producentami lub już konkretną serią, lub z jeszcze inną a równie dobrą. Jeśli jesteś w stanie zrobić małe porównanie tych kredek to byłbym wdzięczny.
igor_corp
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 12 listopada 2012, 15:20

Postprzez Krakusia Pn, 12 listopada 2012, 16:50

Ja rysuję tylko szkice i to kredkami Bambino lub węglem, zatem nie pomogę. Z tego co widziałam w sklepach dla artystów to najlepiej kupować takie co są na sztuki, bo można samemu dobrać sobie ulubioną paletę barw i dokupić kolejne jak przyjdzie taka potrzeba. Kupowanie gotowych zestawów jest moim zdaniem zbędne, bo połowy nie użyje się wcale, a z kolei kilka kolorów zużyje się bardzo szybko.
Na sztuki:
http://www.szal-art.pl/kredki-artystyczne_768/

Córka mojej siostry używa od kliku lat: kredki ołówkowe firmy LYRA , 36 kolorów, są niedrogie (ok. 35 zł) i podobno świetne.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez igor_corp Pn, 12 listopada 2012, 17:45

Krakusia napisał(a):Ja rysuję tylko szkice i to kredkami Bambino lub węglem, zatem nie pomogę. Z tego co widziałam w sklepach dla artystów to najlepiej kupować takie co są na sztuki, bo można samemu dobrać sobie ulubioną paletę barw i dokupić kolejne jak przyjdzie taka potrzeba. Kupowanie gotowych zestawów jest moim zdaniem zbędne, bo połowy nie użyje się wcale, a z kolei kilka kolorów zużyje się bardzo szybko.
Na sztuki:
http://www.szal-art.pl/kredki-artystyczne_768/

Córka mojej siostry używa od kliku lat: kredki ołówkowe firmy LYRA , 36 kolorów, są niedrogie (ok. 35 zł) i podobno świetne.


Podane przezemnie linia kredek poszczególnych producentów to wg mnie średnia seria, dodatkowo zawsze jak się zużyje jakiś kolor to wszyscy producenci mają pojedyńcze kredki jednak w wyższej serii. Więc z tym nie będzie problemu gdy jakaś się zużyje. Bardziej zależy mi na ocenie podanych powyżej serii.
igor_corp
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 12 listopada 2012, 15:20

Postprzez Jagoda Pn, 12 listopada 2012, 18:05

Igor, jeśli lubi się rysować, malować , to uwierz, nie ma znaczenia firma :) idź do sklepu plastycznego i tam doradzą najlepiej........najważniejsze , to rysować , same kredki, nawet z najwyższej półki tego nie zrobią :)
Powodzenia :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez igor_corp Wt, 13 listopada 2012, 01:13

Jagoda

tylko najbliższy sklep plastyczny mam około 50km, dlatego ciężko jechać tylko po kredki a może okazać się że nie mają takich o które mi chodzą a jak mają to cena jest 1,5 razy większa jak w necie. Przez co z 100zł za kredki robi się nawet 250zl
igor_corp
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 12 listopada 2012, 15:20

Postprzez Jagoda Wt, 13 listopada 2012, 10:00

Fakt, masz rację, z tego co wiem, to podobno najtaniej wychodzi kupić internetowo, niestety nie doradzę Ci, bo nie rysuję kredkami, mam co prawda jakieś pudełko, które dostałam z okazji imienin, ale korzystam sporadycznie. Maluję olejami, szkice robię czym popadnie :)
Wejdź na sklep polecony przez Krakusię, na pewno coś dobierzesz .
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez clarkdeu So, 2 lutego 2013, 09:05

Anioł na desce/drewnianym stole przecudowny, jaki jest on duży? w ogóle świetna sprawa z fotografowaniem ich w takiej ogrodowej scenerii. Gratuluję pomysłu
clarkdeu
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 2 lutego 2013, 08:51

Postprzez jolka.klementyna Pt, 25 października 2013, 13:53

Temat strasznie stary ale odpowiem, moze komus sie przyda.

Prismacolor Scholar to moje ukochane ostatnio. Bardzo miękkie, ładnie sie łaczą i tez maja ładne kolory.
Faber Castell sa twarsze.
Derwentów nie miałam przyjemności spróbowac ale myslę, że mozna je kupować w ciemno, dobra marka.

Miłośnikom idealnie gładkich powierzchni polecam blender Cretacolor. Nie wyobrazam sobie juz pracy bez tej jednej kredki.
jolka.klementyna
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 25 października 2013, 13:26

Postprzez Waldemar Jarosz Śr, 30 października 2013, 09:43

Dzieciaki używają grube , ,, ołówkowe Bambino" . Nie są złe. Sam je też czasami używam :dance: .
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska


cron