Węgiel i płótno ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

Postprzez Homer Pn, 8 marca 2010, 09:05

Witam, co sądzicie na temat szkiców węglem na płótnie przed nałożeniem farby? Raz spróbowałem zrobić szkic węglem pod akryle ale każda moja plama farby brudziła się od tego węgla ... Skończyło się na tym że zamalowałem całość i zaczynałem od nowa... Jak to jest z olejem ? A może ja nie takiego węgla użyłem czy coś ? Czym szkicujecie na płótnie ? W przypadku akryli śmiało szkicowałem farbą ale odkąd współżyje z olejem ...
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Postprzez oldmalarz Pn, 8 marca 2010, 12:35

Juz kiedys pisałem Homciu ;) zwykła ciemnobrązowa kredka szkolna...a jesli juz uzywasz ołówka wegla czy innych wynalazków ...bierzesz werniks retuszerski na wacik (tamponik) i lekko stemplujesz obrysowane miejsca ..na drugi dzien nic ci sie rozmazywać nie bedzie...
oldmalarz
 

Postprzez Judyta Pn, 8 marca 2010, 12:38

Ja czasem nakładam szkic jasnym olejnym pastelem (różowym, albo ugrowym). Nic się nie rozmazuje i nie schodzi
Avatar użytkownika
Judyta
 
Posty: 155
Dołączył(a): Wt, 8 grudnia 2009, 20:04
Lokalizacja: Krzyżanowice

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 8 marca 2010, 13:10

zgadzam się , bo pryskanie fiksatywa nie zawsze zdaje egzamin
ale często robiłam tak, że szkicowałam miękkim węglem i zmywałam wodą, potem szkic jest widoczny i nie przebija , ale pastela lepsza
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Grzeczny Wt, 15 listopada 2011, 14:57

Skice

Barwny/a/e - najlepiej kolorem pod pod ogólną tonację pracy z pomocą materiałów t.j. :

1. pastel olejny (farby olejne)
2. pastel suchy
3. kredka pastelowa, albo pastele suche tzw. "twarde".
4. kredka akwarelowa
5. kredka zwykła - byle była w miarę miękka, zwłaszcza w szkicach na blejtramach - na desce i płycie nie ma żadnej różnicy z powyższymi.
6. zwykła kreda szkolna :)
7. mały pędzel i farba jakiej zamierzasz użyć ,tylko w miarę stonowana... tym bardziej im używasz szybciej schnącej technologii.
8. Węgiel lub ołówek tylko gdy malujesz
a) grubo
b) w barwach kontrastowych i ciemnych - a la barok.
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew


cron