Rysunek cwiczenie 1

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez joanpolkosnik So, 24 sierpnia 2013, 08:50

Evagelio, zrobiłam drugie podejście...
DSC_0012m2.jpg
DSC_0012m2.jpg (72 KiB) Przeglądane 3961 razy

Zaczęłam od wykreślenia długości nosa. Owalny dół przyjęłam jako 1/4 wysokości. Szerokość płatków znalazłam wykreślając półokrąg bazujący na wysokości owalnego dołu. Odcinek połowy szerokości nosa wykorzystałam wykreślając górne ukośne kreski.
Zastanawiam się, czy dobrze zrozumiałam Twoje wskazówki odnośnie linii opisanych w punkcie 4.
Teraz zaczęłam przyglądać się ikonie, którą posiadam.... i już widzę, że chyba jest nadal do poprawki. :)
joanpolkosnik
 
Posty: 118
Dołączył(a): N, 7 kwietnia 2013, 11:19

Postprzez Evagelia So, 24 sierpnia 2013, 13:26

:ok: swietnie kombinujesz. Jest co poprawic, ale nie przejmuj sie bo w tym cwiczeniu nie chodzi o nauke proporcji, te beda sie delikatnie roznic w zaleznosci od stylu. Dlatego nie odnos jeszcze tego nosa do nosow z ikon, ktore posiadasz, najpewniej ikona ktora masz nie jest i tak oparta na takiej prostej osi, tylko bardziej dynamicznej wiec i sam nos bedzie sie widocznie roznic od tego co tu robimy. W tym cwiczeniu chodzi o wybudzenie swiadomosci, zeby nie po prostu kopiowac, ale uczyc sie rozumiec i doszukiwac zaleznosci, a Tobie to wychodzi niezle :)

Linie opisane w punkcie 4 sa dobre :)
Jesli chodzi o sam ksztalt linii, z prawej strony ta linia szerokosci nosa i jej przejscie w 'owalny koniuszek' zdaje sie byc zbyt dynamiczna, teraz to sprawia wrazenie, jakby nos skrecal w lewa a nie w prawo, mimo ze sam koniuszek jest lepiej narysowany. Natomiast platki nosa, to moze byc slabo widoczne na moim przykladzie, ale one nie sa symetryczne i jeden jest wezszy od drugiego. Generalnie to jest tak, ze po jednej stronie twarzy wszystkie elementy sa w normalnym wymiarze, a z drugiej szersze. W naszym cwiczeniu wskazuje na to chocby stromosc kreseczek z pkt.4 . Po lewej jest normalnie, po prawej wszystko sie troche rozciaga, (patrz. delikatny wiekszy kat odchylenia). Ale jest ok. Bo nie o jakotaka poprawnosc mi tu chodzilo. Mozna by ten nos troszke poprawic, ale mozna to tez zostawic i przylozyc sie do niego majac pozniej juz przyklad z tradycji. Tyle, ze na razie moze sie z tym wstrzymaj bo najpierw musze napomknac o innych osiach.. :-*
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Beata N, 25 sierpnia 2013, 16:03

Świetny temat :ok: Z wielką przyjemnością przeczytałam. Teraz cierpię na braki czasowe i ledwo daję radę z czytaniem postów i byciem na bieżąco ;) co dopiero mówić o realizacji własnych malarskich planów. Niedługo to się zmieni i chętnie przyłączę się do ćwiczeń. Masz już we mnie wierną uczennicę, będę stałą bywalczynią tego wątku i nawet jak nie będę się odzywać to chcę abyś wiedziała, że jestem i korzystam z tego co nam przekazujesz. Dzięki za poświęcony czas i chęć uświadomienia oraz przybliżenia zasad rysunku w ikonografii :brawo: :-*
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Evagelia Pn, 26 sierpnia 2013, 13:49

:) Dzieki Beata. Dlugo zastanawialam sie czy i ewentualnie w jakiej formie cos przyblizyc. Sama ciagle w rysunku sie potykam.. niemal z kazdym jednym rysunkiem trafiam na mur, ale na tym chyba polega nauka.. wiec tylko tyle, zeby kazdy kto zajrzy tu mial swiadomosc, ze moge popelniac niecelowo bledy w tym co pisze. Niemniej jednak, nie chce nikogo uczyc samego rysunku tylko uczyc jak sie go uczyc samodzielnie, wiec ewentualne bledy mam nadzieje, kazdy sobie zweryfikuje samodzielnie w zderzeniu z tradycja. W zamierzeniu mam ulozenie kilku cwiczen z rysunku i malarstwa, tylko nie nastapi to od razu, przez ograniczenia czasowe.. :(
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Poprzednia strona