pierwsze rozjaśnienie, drapanie i krem do opalania :)

opisy, problemy, pytania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez zephyr7 Cz, 26 lipca 2012, 22:07

Mam pytanie za sto punktów, przy sankirze: umbra naturalna, ochra żółta, sjena naturalna, jak powinno wyglądać pierwsze rozjaśnienie, żeby się łądnie "przegryzło"?

Wyprowadzanie światła umbrą i bielą cynkową, powoduje uzyskanie brzydkiej, niezdrowej karnacji. Przy samej bieli cynkowej, otrzymujemy Chrystusa z kremem do opalania na twarzy...

Czy jest jakiś sprawdzony patent, który zawsze działa? :)
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez olgaannahm Cz, 26 lipca 2012, 23:33

Ja sankir twarzy robię z ochry żółtej pół na pół z umbrą zieloną i trochę ochry czerwonej. Rozjaśnienia pierwsze - ochra żółta, potem ochra żółta rozbielona - taki piaseczek , cienie ochrą czerwoną ( policzki - rumieńce) i co jakiś czas robię laserunek całej twarzy - ochra czerwona z umbrą zieloną bardzo dużo medium - lekkie i przezroczyste. Bardzo zadowolona jestem z uzyskiwanego efektu po laserunku, nadaje szlachetności. ;)
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez zephyr7 Pt, 27 lipca 2012, 07:52

No właśnie, tu się gubię :) Powiedzmy, że nałożę pierwsze rozjaśnienie ochrą z bielą (trójkącik na czole), brwi, nos, kości policzkowe, powieki, broda. Wygląda to jak krem do opalania nałożony na twarz :) Jeśli rozjaśnię drugi raz, nabierze to kształtu, ale dalej wygląda jak maseczka z ogórka.

Natomiast, przy laserunku - rozmywa mi się warstwa leżąca pod spodem :(

A jeśli nie rozmywa, to zacierają kontury oczu i ust :(

...help!
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez olgaannahm Pt, 27 lipca 2012, 08:48

Ja sobie radzę, chyba nieprofesjonalnie. Robię to , podobno-malarsko, a nie jak ikonę. Rozcieram różnicę ochrą żółtą,lekkim sankirem..dopasowuję. A laserunek robię jak idealnie wyschnie spód. Nie ma wtedy różnic, kolory może rzeczywiście wychodzą przymglone. Ale ja takie lubię. Kontury oczu itp i tak poprawiam później..
Musi nam to objaśnić Evagelia.... :hmm:
No cóż - całe życie przed nami na naukę.. :)
A ztym cyrklem i pędzlem - to fajny pomysł.
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41


cron