Przygotowanie deski

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez Beata N, 7 października 2012, 21:15

Przygotowując deskę pod ikonę jak nakładacie klej i grunt? Tylko na przednią stronę, czy także na boki? Co z tyłem? Zabezpieczacie lakierem? Czy w celu zabezpieczenia wyciąga się szpongi?
Będę nakładać klej perełkowy i kredę szampańską oraz bolońską. Wiem już że nie mogę za bardzo podgrzać, bo później popęka, może macie jeszcze jakieś cenne rady. Coś co się może przydać początkującym ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez muszka111 N, 7 października 2012, 23:34

Ja maluję dwa razy klejem całą ikonę...
do ciepłego gruntu z kleju i kredy dodaję łyżeczkę miodu na 1,5 litra gruntu...nie wiem co chciałabyś wiedzieć więcej...grunt który kładziesz musi być letni i nie za ciepły bo będą się robiły dziurki maleńkie jak wyschnie...grunt trzymaj w lodówce i bierz po trochu tyle ile Ci potrzeba na warstwę którą kładziesz...ja malowałam 8 warstw...maluj grunt krótkimi pociągnięciami pędzla...jedną warstwę pionowo następną poziomo...
pierwsza warstwa ma schnąć 12 godzin...następne wystarczy kłaść co trzy godziny...warstwy kładziemy cienkie...
jak wszystkie wyschną ja przeszlifowałam pumyksem a później papierem ściernym bardzo drobnym...pumyksem wykonujemy małe kółka...
pytaj to co będę wiedziała tym się podzielę... :-*

gruntem maluję też boki...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez dorotha Pn, 22 października 2012, 20:44

muszka111 napisał(a):Ja maluję dwa razy klejem całą ikonę...
do ciepłego gruntu z kleju i kredy dodaję łyżeczkę miodu na 1,5 litra gruntu...nie wiem co chciałabyś wiedzieć więcej...grunt który kładziesz musi być letni i nie za ciepły bo będą się robiły dziurki maleńkie jak wyschnie...grunt trzymaj w lodówce i bierz po trochu tyle ile Ci potrzeba na warstwę którą kładziesz...ja malowałam 8 warstw...maluj grunt krótkimi pociągnięciami pędzla...jedną warstwę pionowo następną poziomo...
pierwsza warstwa ma schnąć 12 godzin...następne wystarczy kłaść co trzy godziny...warstwy kładziemy cienkie...
jak wszystkie wyschną ja przeszlifowałam pumyksem a później papierem ściernym bardzo drobnym...pumyksem wykonujemy małe kółka...
pytaj to co będę wiedziała tym się podzielę... :-*

gruntem maluję też boki...


Witam Panie, dajecie miód? hmm, ja daje olej lniany.
Avatar użytkownika
dorotha
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn, 22 października 2012, 18:10

Postprzez Beata Cz, 8 listopada 2012, 10:35

Dziękuję bardzo :-*

No i pierwsze koty za płoty. Klej perełkowy zrobiłam, położyłam i pierwsze wnioski na przyszłość... Maseczkę i olejek goździkowy muszę kupić. Masakra, co za zapach... Modlę się tylko, aby jacyś goście mi się nie zwalili póki nie zwietrzeje :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08


cron