Talens 114 - dziwny efekt

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez Beata Wt, 23 grudnia 2014, 12:14

Obawiam się, że następne warstwy werniksu nie pomogą i uszkodzenia lakieru będą widoczne. Po za tym przez następne warstwy można narobić jeszcze więcej bałaganu. Mamy zabezpieczyć malowaną powierzchnię a nie zatopić w werniksie. Zazwyczaj nakłada się jak najmniej (góra dwie) i jak najcieniej, aby szybko wysechł.Unikniemy spękań oraz rozpuszczalniki zawarte w werniksach nie będą ingerowały w powierzchnię malowidła. Jeśli ktoś decyduje się na nakładanie większej ilości warstw musi pamiętać o przeszlifowaniu, co drugiej warstwy w celu zwiększenia przyczepności.

Jeśli usuniecie werniksu traktujesz, jako ostateczność ( w tym przypadku jest to chyba najlepsze rozwiązanie) a gotów byłbyś zaryzykować to można spróbować zeszlifować wodoodpornym papierem ściernym. Jeden o strukturze bardzo drobnego piasku a drugi jeszcze drobniejszy do polerowania. Delikatnie okrężnymi ruchami usuwać uszkodzone miejsca, co chwilę kontrolując czy nie doszliśmy już do części malowanej i przecierać wilgotną szmatką. Po polerowaniu powierzchnia wygląda ciut matowo, ale gdy ponownie nałożymy lakier odzyskuje blask. Tak usuwałam mało estetyczny zaciek z powierzchni i wyszło miodzio tyle, że był to innego rodzaju lakier. Nawet lakiery samochodowe doprowadzają do błysku przy użyciu wodoodpornych papierów ściernych. Nie wiem jak zachowuje się ten werniks. Lepiej zrobić próbkę zanim zabierze się do roboty.

Poczekaj jeszcze trochę może odezwie się ktoś, kto zajmuje się renowacją i udzieli profesjonalnej porady. Warto doprowadzić ikonę do ładu, bo naprawdę ładna. :ok: Może podzielisz się swoją twórczością na forum. :)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Marcin Wt, 30 grudnia 2014, 19:19

Chciałem serdecznie podziękować.
Faktycznie Talens 114 można fajnie usunąć papierem ściernym, użyłem o numerze 1000.
Także dzięki Wam ikona uratowana :)

Pozdrawiam ciepło
Marcin
 
Posty: 23
Dołączył(a): N, 7 grudnia 2014, 18:26

Postprzez Beata Wt, 30 grudnia 2014, 21:50

Super! Dobre wiadomości zawsze cieszą :dance: :-*
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Poprzednia strona