Zabezpieczenie POWTÓRNE ikony

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez Evagelia Wt, 10 czerwca 2014, 15:34

A papier scierny wodny do polerowania, taki bardzo drobny, ale gladzac nim na sucho? Moze nim wyrownac powierzchnie a pozniej ponownie zabazpieczyc? Przy werniksach akrylowych sie sprawdza choc ja to I tak sie boje eksperymentowac z juz zabezpieczona ikona.. Ikone Chrystusa zabezpieczalam po raz pierwszy blyszczacym werniksem I sie zrobily niestety zacieki widoczne pod swiatlo I juz zostawilam.. Szkodq zniszczyc tyle pracy na sam koniec..czasem lepiej zostawic nawet niedoskonale zabezpieczenie niz eksperymentowac I ryzykowac..
Pozostaje nam tylko miec nadzieje, ze nie zaplaciles zbyt duzo za te ikony..
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Damian_nowicjusz Wt, 10 czerwca 2014, 23:57

W sumie 1000 zł ;)
Ale tu naprawdę nie o kasę chodzi. Ja pokochałem te ikony...
Za dużo nałożyłem i zostawiłem do wyschnięcia... i tyle...
Damian_nowicjusz
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn, 26 sierpnia 2013, 00:11

Postprzez Evagelia Śr, 11 czerwca 2014, 00:29

:) skoro odczuwasz potrzebe udziału w powstawaniu ikon to moze rzeczywiście po prostu zainwestuj lepiej w kurs pisania ikon i zacznij naukę? Może ta cała sytuacja to jakiś znak?
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Damian_nowicjusz Śr, 11 czerwca 2014, 01:09

Nie, nie ośmielę się. To zbyt poważna sprawa dla mnie... Ikona to uosobienie piękna... W mistyczny sposób, duchowy - to prawda. Ale trzeba mieć choć minimum zdolności, talentu, daru... Moim darem jest to, że zachwycam się pięknem ikony, tym, jak powstaje... Ale samodzielnie się za to nie wezmę...
Cóż. To jest jakaś nauka dla mnie. Może mam nauczyć się kochać to, co nie jest "idealne"? Nie mówię, że ikony takie były... Ale każda skaza (we wszystkich sferach) zawsze budziła we mnie pewien bunt. Może mam się nauczyć kochać to, co ma skazy, co niedoskonałe, co... ludzkie?...
Uzewnętrzniłem się maksymalnie...
Ikony wciąż się lekko lepią, więc olifa - tak wnioskuję - jeszcze nie wyschła do końca. Mój ikonopis nie odpowiada na wiadomości - mocno się na mnie wkurzył. Ma prawo, ale ... Może dałoby się to jeszcze uratować?...
Pytałem w aptece o olejek terpentynowy i goździkowy... Nie mają...
Boję się cokolwiek robić...
Jest mi smutno, zwyczajnie...
Damian_nowicjusz
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn, 26 sierpnia 2013, 00:11

Postprzez Evagelia Śr, 11 czerwca 2014, 12:33

Z pewnoscia to lekcja pokory, dla wszystkich w to zamieszanych.. nastepnym razem dwa razy sie zastanowisz zanim cos zrobisz sam.
Ai na co tu sie wkurzac, ikonopisowi raczej pewnie jest po prostu smutno, ze ikony byc moze sie zniszcza i nie wie jak zaradzic wiec sie nie odzywa. Nie ma tu zadnego powodu do gniewu. Ikony nie sa naszym dzielem, powstaja nasza reka i tyle w nich nas, bo wiedza i doswiadczenie pozwalajace malowac nie pochodza od nas, ale z przyzwolenia i łaski Bozej.. a i kazda ikona niemal nigdy nie jest doskonala, zawsze moglaby byc lepsza chocby odrobine.. tak jak i czlowiek, zawsze moze byc lepszy. Takze nie ma co sie zamartwiac tylko wyciagnac wnioski na przyszlosc i tyle, nic sie niedzieje bez powodu :) glowa do gory.
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez maja Śr, 11 czerwca 2014, 19:29

Evagelio, święte słowa ! Ikonopis zapewne nie odzywa się z zupełnie nie związanych z tą sprawą powodów. Nie przejmować się ! :)
maja
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pt, 17 stycznia 2014, 12:35

Postprzez Damian_nowicjusz Śr, 11 czerwca 2014, 19:48

Pokombinuję z terpentyną...
Damian_nowicjusz
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn, 26 sierpnia 2013, 00:11

Postprzez zephyr7 Śr, 11 czerwca 2014, 19:54

Damian, błagam: zostaw tą ikonę w spokoju.

Jeśli chcesz cokolwiek później z nią zrobić - NAMALUJ SAMODZIELNIE CHOCIAŻ JEDNĄ IKONĘ!

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić: pytaj. I nie zasłaniaj się brakiem talentu - widziałem jak maluje technik mechanizacji rolnictwa - postaraj się o Łaskę, a Ta przyjdzie z góry, jak będzie trzeba.

Pierwsza ikona to jest to, do czego będę Cię dopingować.
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Damian_nowicjusz Śr, 11 czerwca 2014, 20:22

Zephyr...
Możesz w moim imieniu zadzwonić do tego specjalisty i zapytać? Proszę...Mogę zrobić więcej zdjęć i wysłać jak coś...
Damian_nowicjusz
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn, 26 sierpnia 2013, 00:11

Postprzez Damian_nowicjusz Śr, 11 czerwca 2014, 21:15

Panikarz ze mnie...
Macie pewnie już dość mnie... Ale... wydaje mi się, że olifa się wchłania... Możliwe to?...
Oby, oby...
Damian_nowicjusz
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn, 26 sierpnia 2013, 00:11

Poprzednia strona