OLIFA !!!!

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Postprzez maja Śr, 19 lutego 2014, 00:02

Zephyr, ja do szkoły w Bielsku Podlaskim, do jej twórcy o. Tofiluka, do jej osiągnięć, do piękna ikon jakie tam powstają ( widziałam, wiem ), do wiedzy jaką stamtąd ludzie wynoszą po 4 latach wytężonej, wielokierunkowej nauki idącej w parze z codzienną modlitwą ani do tego, że absolwenci tej szkoły otrzymują błogosławieństwo Cerkwi Prawosławnej na wykonywanie ikon na potrzeby tejże Cerkwi przekonywać Ciebie nie będę.
Gwarantuję Ci, że z biegiem lat ta olifa będzie ciemniała. To też wiem. Bo jest to normalny, naturalny ( odwracalny ) proces.
Olgaannahm, olifą od Kremera nie pracowałam, ani nie znam ludzi, którzy mogą coś bliższego na jej temat powiedzieć. Od Kremera korzystałam z oleju twardoschnącego, który owszem, jest fajny, ale na pewno ( mam porównanie z ikonami olifionymi w bielskiej szkole ) nie penetruje tak głęboko w malaturę i nie daje tej specyficznej świetlistości. Jest jeden minus. Olifienie ikony wymaga doświadczenia, które można zdobyć w dwojaki sposób - albo poprzez naukę u kogoś, kto umie to robić, albo poprzez oglądanie i czytanie dostępnych materiałów i późniejsze własne praktykowanie z wkalkulowaniem ryzyka początkowych niespodzianek.
maja
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pt, 17 stycznia 2014, 12:35

Poprzednia strona

cron