Na czym najlepiej kłaść szlagmetal?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

Postprzez zephyr7 Pt, 8 marca 2013, 22:59

Chciałbym zapytać, jaka metoda złocenia szlagmetalem gwarantuje najładniejszy efekt? Złocę na wypolerowanym podkładzie kredowo-klejowym i jest OK., ale może być lepiej.

- czy slag metal da się położyć "na błysk"

- czy szlag metal można ciąć jak złoto - i kłaść po kawałku: czy jest jakiś sposób na widoczne zakładki? (przy złocie nie ma tego problemu!)

- dlaczego złocenie szlagmetalem wychodzi brzydko na instacollu? (zmarszczki na całym płatku lub odciski po waciku)

- czy szlag metal można polerować bez ryzyka zmatowienia/przetarcia - a jeśli tak, to czym???

Chciałbym troszkę podyskutować o złoceniu imitacjami złota, miałem okazję oglądać kilka przedmiotów pozłoconych szlagmetalem, na których złocenie było rewelacyjne - chciałbym osiągnąć podobne efekty, ale nie wiem jak :D

Chodzi o to, aby nie złocić w ten sposób:
http://www.youtube.com/watch?v=_m1DeKBZ ... sults_main

http://www.youtube.com/watch?v=XVnyD_33uys
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Beata So, 9 marca 2013, 12:30

Chyba nie ma sposobu na położenie szlagmetalu na błysk, przynajmniej nie taki błysk jaki uzyskać można przy złocie i metodzie na pulment. Przy metodzie na mikstion zawsze będzie mat co można wykorzystać do zróżnicowania złota. Mikstion jest miękim i elastycznym klejem, przez co metoda na mikstion nie nadaje się do polerowania i takiego efektu nie da rady uzyskać.
Odnośnie cięcia to możesz ciąć na poduszce i przenosić chwytakiem, bardzo wygodna metoda. Można też wycinać przez bibułkę. Zmarszczki mogą powstawać przez mniej wprawne nakładanie tu trzeba wielu prób aby sprawnie to robić. Sama mam problemy z większymi płatkami z mniejszymi idzie mi lepiej ;) Przyczyną może być zbyt wilgotny klej, ważny jest czas. Bywa, ze trzeba poczekać dłużej niż podaje producent, ponieważ w zbyt wilgotnym płatki "toną" i dlatego odciska się wacik.
Instacoll? To chyba mikstion? Czyli nie do polerowania, poleruje się na pulment. Chyba, że jakąś nowość na rynku znalazłeś? ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez zephyr7 So, 9 marca 2013, 17:23

Instacoll jest wg idealny do złota transferowego - beznadziejny do szlagmetalu. Płatki "strzelają" jak na pulmencie, pasta świetnie wygładza powierzchnię - chociaż jest niesamowicie mało wydajna... Wiem, że niektórzy mieszają ją z aktywatorem od razu.

Moje pytanie: czym kłaść szlagmetal, skoro nie da się go przenieść pędzlem pozłotniczym? Płatki szlagmetalu nie trzymają się pędzla :(
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Beata So, 9 marca 2013, 18:07

Aby przenieść musisz mieć pędzel chwytak. Trzeba go naelektryzować, ja to robię szybo pocierając o włosy na głowie chyba lakier do włosów którego używam służy :D Możesz o czoło jak robi się często to se można włosy poniszczyć :D
Przy elektryzowaniu chwytaka wykonujesz szybkie ruchy. Zabieg wystarcza na nałożenie jednego płatka, jak nie nałożysz za pierwszym podejściem czynność powtarzasz.
Instacoll -Nie znam tego preparatu i ciężko mi cokolwiek o nim powiedzieć.
Ostatnio edytowano So, 9 marca 2013, 18:11 przez Beata, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez zephyr7 So, 9 marca 2013, 18:09

No, mam taki pędzelek :D Płaski z długimi kudłami :D Ale szlagmetal mi się nie chce do niego kleić!!! Help!
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Beata So, 9 marca 2013, 18:11

To pomachaj po głowie :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Beata So, 9 marca 2013, 18:22

Jeśli elektryzowanie nie pomaga i masz wrażenie, że pędzel jakby nie miał siły podnieść płatka to znaczy, że za duże kawałki stosunku do ilości włosia albo do d... chwytak.
Ostatnio edytowano So, 9 marca 2013, 18:23 przez Beata, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez zephyr7 So, 9 marca 2013, 18:22

No, ale poważnie, próbuję podnieść cały płatek. :D Nie "trzymie" się :D Pocierałem, elektryzowałem i przysłowiowa D :D
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Beata So, 9 marca 2013, 18:43

Cały? Taki 14 na 14? A jakiej wielkości masz chwytak? Jest on w stanie podnieść ciut większy płatek od siebie. Od tego jak podnosi zależy ilość włosia w pędzlu. Małym chwytakiem nie podniesiesz dużego płatka. Wytnij płatek miej więcej wielkości pędzla, naelektryzuj i spróbuj przenieść.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez zephyr7 So, 9 marca 2013, 20:40

Znalazłem sposób (działa!), ale mam co do niego wątpliwości.

Robi się to tak: odrobinę wazeliny wciera się w wierzch dłoni (naprawdę odrobinę). Potem, przejeżdża po niej włosiem pędzla pozłotniczego. Szlagmetal złapie się, ale wówczas, jeśli przyciśniemy pędzel z brzegu. Problem w tym, że nie chce puścić :D

Nie próbowałem na mikstionie - wydaje mi się, że płatek bez problemu da się położyć. Ale i tak wygina się przy podnoszeniu, więc nie wiem, czy lepiej zsunąć go z kartki, czy nałożyć pędzlem?

Poza tym, boję się, że zabrudzi mi się od wazeliny poduszka pozłotnicza, której od dzisiaj jestem dumnym posiadaczem :D:D:D
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Następna strona

cron