Kopia wg. wybranego dzieła

tu, wstawiamy własną kopie słynnego dzieła
lub dzieło mistrza po mojemu

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

Postprzez grullo So, 27 kwietnia 2013, 17:59

Witajcie! Wpadła mi do głowy taka myśl, choć pewnym osobom pomysł może się nie spodobać, lub wydać banalny. Mam na myśli propozycję namalowania wybranego przez nas dzieła wg. dowolnego malarza (łatwego, żeby nie ślęczeć cały rok :D ) przez zainteresowane osoby. Ci, którzy powezmą decyzję o uczestnictwie, będą mieć ustalony czas na realizację, a na koniec pochwalą się swoimi pracami. Coś podobnego już było prawda?

Do napisania tego tematu skłonił mnie wywiad z osobą, która zawodowo zajmuje się poszukiwaniem i demaskowaniem falsyfikatów na Polskim rynku sztuki. Ponoć, 50 procent tego z wędruje pomiędzy tymi którzy oferują, a tymi którzy chcą kupić dzieło, to podróby. W opinii Pana konserwatora, rzadko udaje się stworzyć dobre kopie, ponieważ prawie wszyscy z tych co je malują popełniają ewidentne błędy, zwłaszcza w malarstwie figuratywnym. Niech ktoś mnie nie podejrzewa o nakłanianie do fałszowania sztuki, w prost przeciwnie, :D chciałem jedynie, żebyśmy mogli spróbować się w stworzeniu kopi wybranego dzieła. Kto jest za?

Nie wiem, czy temat w odpowiednim dziale. :hmm:
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krakusia So, 27 kwietnia 2013, 18:29

Jestem za: obraz Caravaggio "Głowa Medusy",
ten: http://www.artinthepicture.com/artists/ ... medusa.jpg
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zephyr7 So, 27 kwietnia 2013, 19:30

Ja też :) Tylko nie głowę meduzy :D Będzie mnie straszyć z palety przez następne dwa tygodnie :D Może coś Tycjana, albo Rembrandta?

Może ustalmy epokę, styl?
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Zibelius So, 27 kwietnia 2013, 19:53

Trzy razy proponowałem taki konkurs na kopie .Nie było chętnych.Na Rembrandta i Caravaggio jestem za chudy w uszach ale na taką kopię chętnie się zapiszę.Ruski malarz Dziewczyna z kotem.Chętnie skopiuje dowolny obraz Jacka Malczewskiego,Kossaków ale nie bitwę bo nie ma czasu na tyle ale kilku jeźdźców może być,Hofmana.Weźmy jakiegoś Polaka bo w namalowanie kopii największych malarzy na ziemi nie wierze i ja się nie podejmuję Ale II liga światowa proszę bardzo.Może Czachórski .Ważne żeby były i tkaniny i ręce i twarze wyraźne i skróty.
Załączniki
dziewczyna z kotem.jpg
dziewczyna z kotem.jpg (83.92 KiB) Przeglądane 11269 razy
Ostatnio edytowano So, 27 kwietnia 2013, 20:26 przez Zibelius, łącznie edytowano 1 raz
Zibelius
 

Postprzez jola So, 27 kwietnia 2013, 20:12

A może wszyscy 1 pracę wybraną wspólnie poprzez głosowanie co?
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez grullo So, 27 kwietnia 2013, 20:23

Wybierzmy jeden obraz dla wszystkich poprzez głosowanie. Jestem za tym, żeby obraz nie był zbyt skomplikowany, bo będziemy malować w nieskończoność. Co do epoki, wiem, że każdy ma swoje upodobania więc dobrze, żeby to nie było coś odstraszającego i zniechęcającego już na wstępie.
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krakusia So, 27 kwietnia 2013, 20:29

A może każdy niech maluje co chce, wtedy będzie przyjemniej, bo tak na siłę to ja rezygnuję gdyż nie znoszę przymusu (dlatego nie przyjmuję zamówień na kopie). Oczywiście najpierw deklarujemy się wklejając zdjęcie oryginału, następnie co jakiś czas wklejamy zdjęcia etapów powstawania tejże kopii. Fajnie będzie oglądać etapy, no i nudno nie bedzie :)
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zibelius So, 27 kwietnia 2013, 20:32

Proponuje żeby wszyscy malowali na jednakowym rozmiarze podobrazia .A jak zostanie namalowany każdy robi sobie z nim zdjęcie i pokazuje fragmenty oryginału i fragmenty z kopii.Moja propozycja jest taka.
Załączniki
malcz.jpg
malcz.jpg (46.29 KiB) Przeglądane 11254 razy
Zibelius
 

Postprzez Krakusia So, 27 kwietnia 2013, 20:35

Czemu nie chcesz pokazać etapów? To fajna zabawa no i też pouczająca. Mnie np. bardzo interesuje jak powstaje obraz, znacznie bardziej niż już skończony.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zibelius So, 27 kwietnia 2013, 20:38

Jak to etapów.Chodzi Ci o fotografowanie czy o film nagrany?? Nie ma sprawy ale żeby było też widac na filmie że osoba osobiście go maluje skoro mamy być konkretni.I ja maluje akrylami.A może taki most stworzymy i pomalujemy przez skype na żywo??To już tez proponowałem na tym forum.proponuje na żywo wtedy nikt nic nie skalkuje ani nie sypnie z rzutnika.Zróbmy takę sprawę.Chetnie mogę umówić się rownież na takie malowanie na zywo
Zibelius
 

Następna strona