"Sztuka na wesoło Anegdoty, ciekawostki i dowcipy"

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

Postprzez czarna_z_boru Śr, 27 lipca 2011, 21:54

Pełen opis książki "Sztuka na wesoło Anegdoty, ciekawostki i dowcipy" (Nowosad Janusz):

" W sklepie z antykami klient pyta sprzedawcę: - Proszę pana, czy ten obraz Leonarda da Vinci za dziesięć złotych to kopia czy oryginał?" Sztuka na wesoło przeznaczona jest nie tylko dla tych, którzy interesują się sztuką, ale i dla tych, którzy chcą w sposób przystępny i pogodny poznać historię sztuki. Z pewnością będzie przydatna dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz nauczycieli przedmiotów humanistycznych we wszystkich typach szkół. Sztuka na wesoło powinna zaspokoić potrzeby szerszego odbiorcy czytającego i kochającego książki, chodzącego do muzeów i galerii, podziwiającego obrazy i rzeźby? Zachęcamy zatem do przeczytania tej publikacji, pokazującej inne, mniej poważne spojrzenie na sztukę.

cache.jpg
cache.jpg (17.19 KiB) Przeglądane 9728 razy



Mam pytanko czy może ktoś tę książkę czytał? Jesli tak czy warta jest nabycia? Czy rzeczywiscie jest tam sztuka opisana na wesoło czy tylko same dowcipy?
czarna_z_boru
 

Postprzez Grzeczny Pn, 21 listopada 2011, 17:12

Książki nie czytałem, ale... a anegdot...

śp. mój drugi nauczyciel, miał zwyczaj robić pułapki na... "znawców" malarstwa, którzy od czasu do czasu przychodzili na wernisaże.
Raz więc, podczas przygotowań do wystawy zbiorowej podkończył delikatnie mazidła córeczki jednej z autorek (dzieciak lat 3), po czym ładnie oprawił i powiesił, robiąc jak zawsze karteczkę z imieniem, nazwiskiem i wiekiem, z tym, że ta jednak karteczka była 3x mniejsza niż inne i można ją było odczytać jedynie z bliska.

Podczas wernisażu weszło na salę dwóch nieznanych nikomu młodzieńców (jak się później okazało studentów I roku)
którzy zaczęli głośno i niezbyt pochlebnie komentować liczne wystawione prace.
W końcu jeden z nich zobaczył mazidła, i nie podchodząc zaczął wychwalać je pod niebiosa, porównawczo także... a jakże.
W końcu, jeden z nich podszedł zobaczyć czyje to prace ich tak zachwyciły...

... w ciągu kolejnych kilkudziesięciu sekund panowie wmieszali się w tłum i zniknęli.
Nikt nigdy więcej nie widział ich na żadnej zbiorowej wystawie w moim mieście... choć niewykluczone, że próbują brylować gdzie indziej... :D

A i taka uodparniająca ciekawostka, w jaki sposób artysta zazdroszcząc innemu sukcesu i obrazów, próbuje zmniejszyć swoje poczucie mniejszości?

Np., podchodzi do Twojego obrazu i mówi:
- No no, ale piękne... naprawdę piękne ramy dałeś do obrazu, od razu dwa razy lepszy efekt!

:lol:
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew

Postprzez Beata Pn, 21 listopada 2011, 17:31

Książki nie spotkałam...też jestem ciekawa :hmm:


Grzeczny napisał(a):- No no, ale piękne... naprawdę piękne ramy dałeś do obrazu, od razu dwa razy lepszy efekt!

:lol:


Dobre :lol:
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Beata Śr, 28 listopada 2012, 12:03

Nie wiedziałam gdzie to wrzucić...

Wyobraźnia artystów nie zna granic ;)


Rzeźba na ratuszu w Kolonii


07f5cbf.jpg
07f5cbf.jpg (39.53 KiB) Przeglądane 9439 razy


http://www.wiocha.pl/797354,Rzezba_na_ratuszu_w_Kolonii


Joost Cornelisz. DROOCHSLOOT
Wiejska zabawa

Joost.jpg
Joost.jpg (87.24 KiB) Przeglądane 9432 razy


detal...jak zabawa to i konsekwencje hulanki ;)

joost detal.jpg
joost detal.jpg (39.86 KiB) Przeglądane 9432 razy
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 28 listopada 2012, 16:26

ale jaja :lol:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Grzegorz Tyrała Śr, 28 listopada 2012, 22:55

Dobre :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Grzegorz Tyrała
2.
1..

2.
1..
 
Posty: 2187
Dołączył(a): Wt, 18 maja 2010, 12:36

Postprzez Gonieczkaa6 Cz, 29 listopada 2012, 11:18

Hahaha :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Gonieczkaa6
 
Posty: 259
Dołączył(a): Śr, 5 września 2012, 18:56