Czy ktoś wie...identyfikacja obrazu

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

Postprzez dannyboi Śr, 16 czerwca 2010, 19:28

Nie nie przejmuję się. 8)

Zżera mnie poprostu ciekawość, a sam się na tym nie znam. Obraz już dawno przykuł moją uwagę ale z biegiem czasu zapomniałem o nim kompletnie, ale ostatnio przegladając zdjęcia znowu się nim zainteresowałem. Akurat ten obraz nie jest przekazywany z dziadza pradziada w naszej rodzinie, z tego co mi wiadomo moja babka kupiła go w tej ramię zaraz po wojnie na targu warzywnym zamiast ziemniaków :lol:

Jak dla mnie laika to obraz wyróżnia się sposród innych, które miałem okazję widzieć na żywo i jestem ciekawy czy aby nie był czasami coś więcej wart, ja się na tym kompletnie nie znam dlatego zapytałem tutaj.

I zapytam jeszcze raz czy jeśli jest to obraz włoski, antykwaryczny czy ktoś z orientacyjnie może mi powiedzieć ile może byc warty :P Jak nie to gdzie mogę się ewentalnie zapytać.
dannyboi
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 16 czerwca 2010, 13:16

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 16 czerwca 2010, 19:52

Oldmalarz napisał, że aby wycenić musi być lepsze foto wiecej informacji ..... nikt po tym zdjeciu nie udzieli konkretnej odpowiedzi . Jak bedziesz u rodziny kiedyś , obcykaj ze wszystkich stron z duża rozdzielczością i wtedy może sie pomoże , a tak byśmy szalbiercami piszac jakieś wymądrzania się
ps
najłatwiej dowiedzieć sie czy dzieło sztuki jest coś warte czy nie ( ale wyceny się nie dostanie) to jest zgłoszenie do urzędy celnego, z zapytaniem czy mozna to wywieść z kraju , za darmo otrzymasz info tak czy nie ;)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez oldmalarz Śr, 16 czerwca 2010, 20:30

dannyboi napisał(a):Jak nie to gdzie mogę się ewentalnie zapytać.


w kazdym antykwariacie ...tudziez u rzeeczonawcy dzieł sztuki historyka sztuki etc..

a z cała pewnoscia w domu aukcyjnym ....agra ,rempex ,desa..

i powtarzam uparcie po raz trzeci nie ma czegos takiego .."ile obraz jest wart"... to nie kartofle..ai one kosztuja w zaleznosci od koniunktury czy sezonu..

wartosc obrazu antykwarycznego czy muzealnego kształtuje sie od notowania jego autora na rynku dzieł sztuki ...
oldmalarz
 

Postprzez dannyboi Cz, 17 czerwca 2010, 22:38

Dziękuje za odpowiedzi. Jak sam coś więcej będe wiedzial, postaram się dać znać ;P


Pozdrawiam.
dannyboi
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 16 czerwca 2010, 13:16

Postprzez JeryL Pt, 18 czerwca 2010, 16:46

Z tego co widze to nie ma cienia możliwości by obraz był oryginalny.Jest to zapewne oleodruk gdyż kompozycja jest mi skadś dobrze znana.
JeryL
 

Postprzez piotrasta Śr, 23 lutego 2011, 21:37

witam wszystkich na początku chciałbym prosić o przeniesienie jeśli to nie ten dział :) :) :) :) :)
i mam problem chodzi o interpretacje dzieła Auguste Renoir "dwie dziewczyny przy pianinie"
prosze pomużcie
piotrasta
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 23 lutego 2011, 21:19

Postprzez Beata Śr, 23 lutego 2011, 23:47

Piano - instrument smyczkowy, który był symbolem pieniędzy, statusu i klasy podczas wojny secesyjnej okresie itd…


http://ladyamcal.wordpress.com/2010/04/ ... ntebellum/

http://entertainment.howstuffworks.com/ ... enoir9.htm

http://entertainment.howstuffworks.com/ ... /printable
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Indygo Śr, 23 lutego 2011, 23:52

brawo Beato, jak już odrobiłaś tę lekcję to przynajmniej niech sobie przetłumaczy :D Przynajmniej jakiś wkład własny będzie. Swoją drogą, dlaczego zadawac tu pytanie, kiedy wszystko da się znaleźc w internecie?
Indygo
 

Postprzez Beata Cz, 24 lutego 2011, 00:25

linki podane na tacy, chociaż w tłumacza niech piotrasta wrzuci :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez piotrasta Cz, 24 lutego 2011, 17:58

niestety nie o ten obraz chodzi
Obrazek
piotrasta
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 23 lutego 2011, 21:19

Poprzednia stronaNastępna strona

cron