Pomoc w identyfikacji obrazu

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

Postprzez bru Śr, 9 grudnia 2020, 17:48

Dzień dobry
Miałbym bardzo dużą prośbę czy ktoś z Państwa mógłby spojrzeć na ten obraz i pomóc mi ustalić kim mógłby być jego autor, co może być wart taki obraz. Obraz dostałem w spadku, jest bardzo stary i duży. Wg przekazów rodzinnych obraz został w dawnych czasach uratowany przed pożarem. Więcej informacji nie posiadam, czy ktoś z Państwa ekspertów jest w stanie coś mi o tym obrazie podpowiedzieć?
Byłbym bardzo zobowiązany.
Ostatnio edytowano Śr, 16 grudnia 2020, 17:56 przez bru, łącznie edytowano 1 raz
bru
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 9 grudnia 2020, 17:43

Postprzez wakai Śr, 9 grudnia 2020, 19:57

witaj.obrazy w wiekszosci posiadaja podpisy nie zawsze na froncie plotna pod warunkiem ze ktos zajmowal sie zawodowo malowaniem udaj sie do rzeczoznawcy tematyki sakralnej i to powinno byc pierwszym etapem ustalenia wartosci oraz ewentulalnie ustalenie autora
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez MPietak Cz, 10 grudnia 2020, 07:02

tak z frontu wygląda na sitodruk :hmm: ale ?
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez wakai Cz, 10 grudnia 2020, 13:49

Pierwsza istotna kwestia to dobre zdjęcia w naturalnym świetle odpowiednie zdjęcie pomaga w poruszaniu się w temacie zbierania informacji obecne słaba jakość niska rozdzielczość potrafi dać wrażenie re produkcji zrób kilka dobrych fotek również zbliżenie czy jest to plotno wkładając obraz w tak duża ramę nikt nie fatygował by się zrobić z reprodukcja
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez Greg Cz, 10 grudnia 2020, 17:45

Ja tylko kilka przypuszczeń. Otóż wydaje mi się, że może to być alegoria biskupa Szczepanowskiego powstała w trakcie "potopu". Przed biskupem widzę granaty artyleryjskie (wymowne). Z prawej zaś purpura królewska i berło pod kolanami mnicha. Typowe dzieło propagandowe. I nie najwyższego lotu. Być może wykonał je jakiś domorosły malarz kościelny. Nie wiem czy warto dociekać, kto zacz. :-?
Avatar użytkownika
Greg
 
Posty: 691
Dołączył(a): Śr, 13 maja 2020, 18:20

Postprzez MPietak Wt, 12 stycznia 2021, 09:56

Dokhen napisał(a):To dobry obraz, jednak ma kilka odcieni, które mogą być dowolne, myślę, że potrzebuje trochę więcej światła bez kadzidła, zawsze obserwuję.

proszę nie dawać przekierowań bo posty będą kasowane :o
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08