werniks końcowy MAT czy POŁYSK

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 3 stycznia 2012, 15:22

tak sobie czytam na czacie , a przecież to zaraz zniknie i nikt z Waszego doświadczenia i wiedzy nie skorzysta zapraszam to dyskusji tutaj .
ja osobiscie używałam zawsze Satyne , ale zauważyłam , że na architekturze , na martwych murach satyna daje efekt smutku . Moze sie mylę,ale jak pokryłam połyskiem obrazy się ożywiły, i duzo lepiej wygladają
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krysia karo konin Wt, 3 stycznia 2012, 15:27

Zgadzam się z Tobą.Wolę połysk i od dłuższego czasu taki stosuję.Ale nie w areozolu.Mam przykre doświadczenia.
Krysia karo konin
 

Postprzez Jagoda Wt, 3 stycznia 2012, 16:03

... :hmm: weszłam najpierw na czat, a temat tutaj...jeśli chodzi o werniksy , to używam tylko do danej techniki, tylko satynowe i tylko w płynie i szmatką jak radziła Krakusia :) Matowe toleruję, ale połysku nie lubię, za bardzo błyszczy. Ostatnio kupiłam firmy pebeo , bo innego pani nie miała , w domu dopiero się zorientowałam ,że kosztował 53 zł. za 245 ml....a renesansu 500ml kosztuje 26 zł , tak więc przepłaciłam , nie wiem jaki jest , może okaże się b. dobry...według mnie werniks ożywia fajnie kolorki, zwłaszcza akryle, no i przede wszystkim chroni , zabezpiecza pracę.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Krakusia Wt, 3 stycznia 2012, 18:19

Ja jestem mało reformowalna i używam tylko półmatowego werniksu damarowego (satynowy) firmy Kremer. A tak w ogóle to wszystkie media mam od Kremera, gdyż uważam że są najwyżej jakości i bardzo wydajne. Mam ten komfort, że mieszkam w pobliżu Kremera oraz innych art-sklepów i mogę przebierać. Czasami przy technikach mieszanych, wypukłych, delikatnych i kruchych używam werniksu w aerozolu.

A przy okazji Kremera: jeśli technika wymaga sztywnego podobrazia proponuję Wam tablice płytowe Kremera, są doskonałe, droższe, ale warto.
Tutaj link: http://www.kremerpolska.com/podobrazia.htm
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez olgaannahm Wt, 3 stycznia 2012, 19:16

Krakusiu, teraz dostrzegłam, że jesteś z Krakowa. W sali pod cerkwią grekokatolicką przy Wiślnej, wejście od restauracji od Franciszkańskiej jest wystawa ikon ze Lwowa. Byłam, podobały mi się . Zachęcam- zbłądź tam.. ;)
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Indygo Wt, 3 stycznia 2012, 20:21

cała dyskusja na czacie zaczęła się od pytania Rafała czy można werniksem akrylowym w aerozolu pokryc obraz olejny. I na to pytanie mu odpowiedzcie, będzie wdzięczny. :)
Indygo
 

Postprzez Jagoda Wt, 3 stycznia 2012, 21:39

:hmm: nie wiem, nigdy tego nie robiłam, ale słyszałam jak kiedyś pani w sklepie plastycznym mówiła,że to nie ma znaczenia....no ale w takim razie , dlaczego są werniksy do akryli i prac olejnych ? coś w tym musi być .
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Krakusia Pn, 27 lutego 2012, 17:13

olgaannahm, byłam na tej wystawie którą wyżej polecałaś. Ależ piękne te ikony.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Beata Pn, 27 lutego 2012, 18:13

Indygo napisał(a):cała dyskusja na czacie zaczęła się od pytania Rafała czy można werniksem akrylowym w aerozolu pokryc obraz olejny. I na to pytanie mu odpowiedzcie, będzie wdzięczny. :)


Z tego co mi wiadomo to nie można, do olejnych muszą być specjalnie do nich przeznaczone. Mają inny skład. Ja przynajmniej nie zaryzykowałabym ;) Obecnie np Talens robi werniksy które nadają się i do olejnych i do akryli, ale jest to zaznaczone na opakowaniu. Poza malarstwem nawet w decoupage zawsze na olej stosuje się inne lakiery/werniksy. Nie wiem tylko jakie są skutki zastosowania innego lakieru, wydaje mi się że te do akryli szybciej schną co może powodować pekanie farby, ale to tylko przypuszczenia. Może ktoś przetestuje? ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08


cron