Beata

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

Postprzez MPietak Pt, 6 marca 2015, 16:31

no i jak tu powstrzymać się kiedy one takie piękne .Beatka to który na tapetę ? :hmm:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Beata Pt, 6 marca 2015, 17:04

Dzięki :-* :-* :-* Jak bym wszystkie foty wywołała to byłaby nie tylko tapeta na monitorze ale i chałupę wewnątrz i zewnątrz można byłoby obkleić :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Grzegorz Tyrała Pt, 6 marca 2015, 23:36

jeju... a skąd Ty teraz takie kwiaty dorwałaś... :dance: :) :-*
Avatar użytkownika
Grzegorz Tyrała
2.
1..

2.
1..
 
Posty: 2187
Dołączył(a): Wt, 18 maja 2010, 12:36

Postprzez MPietak So, 7 marca 2015, 09:30

Beata napisał(a):Dzięki :-* :-* :-* Jak bym wszystkie foty wywołała to byłaby nie tylko tapeta na monitorze ale i chałupę wewnątrz i zewnątrz można byłoby obkleić :D

mam nadzieję ,ze się zrozumieliśmy tapeta to skrót myślowy miałem oczywiście na myśli obraz .a co tam mogę wyjść na idiotę wyjaśniając cos czego wyjaśniać nie trzeba :lol: ;) :-*
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Beata So, 7 marca 2015, 10:33

Dzięki za wgląd :-* :-* :-*
Grzegorz Tyrała napisał(a):jeju... a skąd Ty teraz takie kwiaty dorwałaś... :dance: :) :-*


Właśnie robię wiosenne porządki w komputerowych szufladach ;) Muszę przygotować katalog roślin ze zdjęciami wiec to taka mobilizacja, bo zabrać się za to nie mogę.


MPietak napisał(a):mam nadzieję ,ze się zrozumieliśmy tapeta to skrót myślowy miałem oczywiście na myśli obraz .a co tam mogę wyjść na idiotę wyjaśniając cos czego wyjaśniać nie trzeba :lol: ;) :-*


Na początku tak to zrozumiałam ale potem zaczęłam za dużo myśleć co Ty miałeś na myśli... :lol:

Przy okazji sorki za znak wodny. Nie lubię takich rzeczy ale firmy ogrodnicze zaczęły "pożyczać" zdjęcia do tworzenia swoich stron.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Beata Śr, 8 czerwca 2016, 23:58

Czasu na malowanie brak :( ale powoli wyrywam się z pracoholiczego amoku i zaczynam szukać inspiracji do przyszłych obrazów. Zastanawiam się jaki niebieski i zielony najlepiej odda srebrny odcień kostrzewy popielatej/sinej :hmm: Może malowaliście coś w podobnym kolorze?
Wzięło mnie na zestawienia kolorystyczne z tą trawką ;) Czerwone maki lub łososiowe róże też fajnie przy niej wyglądają. Zboczenie zawodowe z tymi kwiatami :lol:

piwonia1.jpg
piwonia1.jpg (74.63 KiB) Przeglądane 6508 razy


tu zbliżenie kostrzewy 'Intense Blue'
kostrzewa.jpg
kostrzewa.jpg (94.35 KiB) Przeglądane 6506 razy
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Jagoda Cz, 9 czerwca 2016, 10:07

...może jakby po zielono-niebieskich trawach dać leciutki biały laserunek, może by coś wyszło :hmm: ... już widzę jak zrobisz z tego cudo ;) :) ....zboczenie zawodowe + talent ...i jest to, co widzimy na Twoich płótnach :ok: :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez MPietak Pt, 10 czerwca 2016, 07:13

zawsze mnie zastanawia dlaczego ? :hmm: ludzie chcą malować to co jest piękne w naturze ? w rzeczy samej Oczywiście Twoje kwiaty przetrwają dłużej od tych z ekspozycji i są równie piękne ale czy to jedyny powód ?
Chyba jednak trzeba to lubić jako Ty polubiłaś a może i pokochać a może to jednak zboczenie zawodowe i wszystko razem :hmm: alem się na główkował :lol: Pozdrawiam :-* Dasz radę :ok:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Jagoda Pt, 10 czerwca 2016, 11:31

MPietak napisał(a):zawsze mnie zastanawia dlaczego ? :hmm: ludzie chcą malować to co jest piękne w naturze ?

...żeby rozkoszować się tym pięknem malując je ...i zatrzymać to piękno na długo ... ;) :) ...właśnie dlatego Monet malował swoje ogrody, kwiaty a Renoir czerwone dachy...urok tamtych chwil przetrwał do dzisiaj i będzie trwał ....
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata N, 12 czerwca 2016, 08:08

Jagoda napisał(a):...może jakby po zielono-niebieskich trawach dać leciutki biały laserunek, może by coś wyszło :hmm: ...


Raczej nie chciałabym iść w laserunki...ogólnie zamysł(przynajmniej w tej chwili ;) ) jest fakturowy. Kilka piwonii przeplecionych kostrzewą która na pierwszym planie ma być namacalna = faktura. Intryguje mnie ten kolor. Jakie pigmenty będą najbliższe? :hmm: Myślałam o cerulean,odrobinie phthalocyanine, neapolitanka lub hansa i oczywiście biel.Jak przyjdzie czas na malowanie to będę mieszać i szukać tego koloru ;)

MPietak napisał(a):zawsze mnie zastanawia dlaczego ? :hmm: ludzie chcą malować to co jest piękne w naturze ?


Natura inspiruje a to co piękne daje szansę oderwania się od nie zawsze pięknej codzienności :)

To trochę tak jak zadać pytanie. Dlaczego ludzie w ogóle malują? Tym bardziej w dobie fotografii, druku, grafiki :)

Osobiście maluję to co najlepiej znam z czym obcuję na co dzień ale chciałabym próbować też innych rzeczy ;) Cały czas mam przed oczyma obraz mężczyzny który usiadł na krawężniku. Brudny, obdarty z siwym zarostem. Obok stał wózek ze złomem i makulaturą. Siedział podpierając dłonią głowę, zadumany jakby myślał o swoim losie a słońce tak pięknie muskało mu twarz...Był piękny...Prawdziwy... Żałuję, że nie miałam czasu zatrzymać się na dłużej. Żałuję, że chociaż nie zapytałam o możliwość zrobienia zdjęcia...Mam tylko w głowie mglisty obraz czegoś co mnie ujęło ale nie potrafię tego odtworzyć z pamięci :(

Buziaki dla wszystkich :-*
i duety kolorystyczne ;) Czasami zastanawiam się czy do malowania inspirują mnie kwiaty jako kwiaty/rośliny ich forma czy bogactwo kolorów i relacji między nimi. :hmm:
pelargonia.jpg
pelargonia.jpg (102.31 KiB) Przeglądane 6440 razy


czubatka.jpg
czubatka.jpg (121.08 KiB) Przeglądane 6440 razy


coleus.jpg
coleus.jpg (95.93 KiB) Przeglądane 6440 razy
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Poprzednia stronaNastępna strona

cron