Salvador Dalí - Płonąca żyrafa

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

Postprzez MPietak Śr, 14 lipca 2021, 16:00

Krakusia napisał(a):Salvador Dalí - Płonąca żyrafa (The Burning Giraffe), mały rozmiar 27 x 35 cm, powstał w 1937r, znajduje się w Muzeum Sztuki w Bazylei

Zapraszam do dyskusji.
The_Burning_Giraffe.jpg

Wystarczy wejść do działu by zobaczyć jak można ubrać w słowa to co pokazuje jakiś obraz Często to zwykła fantasmagoria która dodaje pikanterii obrazowi o której nawet sam autor w chwili tworzenie nie myślał ;)
:hmm: patrząc na ten obraz myślę sobie że jakiś podobny mógłby się trafic i mnie ale skoro to już było idę w inną stronę bo nie lubię być podobny do innych w tym co robię :D
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Greg Pt, 16 lipca 2021, 14:37

Chciałem coś powiedzieć, ale zrobiła to wspaniale Lamka, na początku. Zatem tylko końcówka z mojej strony.
Nie przepadam za Dalim, choć cenię jego wyobraźnię i warsztat. Łapię się też na tym, że w głowie kotłują mi się obrazy płonących rzeźb Hasiora. I zadaję dziecinne pytanie: kto z kogo czerpał? Tak ze zwykłej ciekawości. Dziwne, że obiekt na dalszym planie jest tym głównym tematem. Ale to Dali.
Avatar użytkownika
Greg
 
Posty: 691
Dołączył(a): Śr, 13 maja 2020, 18:20

Postprzez Robert C. Pt, 16 lipca 2021, 15:27

Interpretacja obrazu z internetu - cyt. "Obraz Płonąca żyrafa reprezentuje typową dla surrealizmu próbę zgłębienia najciemniejszych obszarów podświadomości człowieka. ... Sam twórca mówił o upiornym seksapilu rozczłonkowanych kobiet i widział w swoich obrazach alegorię psychoanalizy".
Ja tego w tym obrazie nie widzę , ale żyrafa ładnie płonie - to fakt.
Avatar użytkownika
Robert C.
 
Posty: 190
Dołączył(a): Pn, 21 czerwca 2021, 15:32

Poprzednia strona

cron