kto to jest ARTYSTA?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 19 września 2011, 12:33

hehe, podoba mi się :D
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez columb26 Pn, 19 września 2011, 14:23

Krótko zwięźle i na temat :D
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez studiotatuazu2020 Pn, 6 kwietnia 2020, 10:12

olgaannahm napisał(a):No właśnie, czyli ten,który nie sprzedaje swoich prac jest artystą , jeśli nie - to kim?
Czy osoba robiąca piękne rzeczy i sprzedająca je z powodzeniem jest nim?
Rzemieślnik czy artysta? Tatuażysta, który robi naprawdę zachwycające tatuaże- jest nim czy nie ?
Aktor wybitny np. niezapomniana Greta Garbo a odtwórca w serialiczkach...???
A ja ---? Miałam wystawę - przedstawiono mnie "artysta" - nie mam żadnej szkoły plastycznej, sporadycznie coś sprzedaję, ja po prostu maluję bo to lubię i czuję i głupio mi uważać się za artystę.
Nowosielski, Beksiński, Leonardo, Wyspiański, Norwid, Jasnorzewska, Coehlo, Edith Piaf, Grechuta, Gaudi ---można wymieniać bez końca.
Jakże się stawiać z NIMI w jednym rzędzie??????
:-?

tak...ejst :)
studiotatuazu2020
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 6 kwietnia 2020, 10:08
Lokalizacja: konin

Postprzez MPietak Wt, 7 kwietnia 2020, 15:57

studiotatuazu2020 napisał(a):Nowosielski, Beksiński, Leonardo, Wyspiański, Norwid, Jasnorzewska, Coehlo, Edith Piaf, Grechuta, Gaudi ---można wymieniać bez końca.
Jakże się stawiać z NIMI w jednym rzędzie??????
:-?

tak...ejst :)[/quote]
w historii sztuki jest miejsca całkiem sporo różnica polega na tym że wyżej wymienieni są uznanymi artystami a przed Tobą jeszcze wszystko co może cię spotkać jeśli będziesz w stanie zainteresować swoimi pracami jakiś układ ;) W dziedzinie malarstwa podobnie jak i innych dziedzinach sztuki t.z. twórczej wymyślono już chyba ? wszystko Nie łatwym jest się wybić nawet jeśli nam czy znajomym wydaje się że nasze prace są ciekawe potrzeba do tego jeszcze trochę szczęścia byśmy zostali zauważeni .Polska nie jest dobrym krajem by się wybić z wiadomych przyczyn polskie piekiełko jest w każdej dziedzinie życia to narodowa specjalność .Twórca to właściwsze okreslenie tego czym się zajmujemy Artysta to trochę wyższa półka wynikająca z faktu że najpierw trzeba być już uznanym twórcą ;) No to pogadaliśmy w temacie o którym rozprawialiśmy w początkach istnienia tego forum 2011 kupa czasu a my ciągle w tym samym miejscu :hmm:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Kasey Wt, 14 lipca 2020, 09:59

We współczesnym świecie słowo "artysta" nabrało również kilku znaczeń (moim zdaniem) - jest to osoba twórcza, która dobrze maluje, widzi prawdziwy obraz zdarzeń i człowieka i ukazuje rzeczywistość na płótnie, 2 znaczenia - jest to również osoba twórcza, ale pełni nieco inne funkcje. Nie rysuje, ale widzi rzeczy takimi, jakimi są, albo wyraża się to w dobrych pomysłach kreatywnego planu.
Kasey
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 14 lipca 2020, 09:49
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona