Rysunek Dariusza Kalety dla Dominika

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

Postprzez baggio84 Pn, 3 października 2016, 21:42

Witam Forumowiczów,

chciałbym zorganizować aukcję dla mojego autystycznego syna Dominika. Przedmiotem aukcji będzie rysunek Pana Dariusza Kalety przedstawiający fantazyjną postać, prototyp głowy użytej w obrazie Persea - Pamięci Franciszka Starowieyskiego. W związku z tym zanim oficjalnie rozpocznę aukcję chciałbym tym postem znaleźć osoby zainteresowane twórczością Pana Dariusza. Nie wiem czy to na pewno odpowiednie miejsce, ale uznałem, że warto spróbować. W razie potrzeby podaję również adres e-mail: arturflaczek@gmail.com.
Załączniki
WP_20161003_17_54_00_Pro (640x360).jpg
WP_20161003_17_54_00_Pro (640x360).jpg (174.84 KiB) Przeglądane 8102 razy
Ostatnio edytowano Wt, 4 października 2016, 09:12 przez baggio84, łącznie edytowano 1 raz
baggio84
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 28 września 2016, 17:19

Postprzez wakai Wt, 4 października 2016, 08:41

Wielkosc zdjecia jest za duzy wiec zmniejsz go za pomoca np.picasa
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez baggio84 Wt, 4 października 2016, 09:12

dzięki :)
baggio84
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 28 września 2016, 17:19

Postprzez baggio84 Cz, 6 października 2016, 19:55

chyba faktycznie nie trafiłem pod właściwy adres... choć wydawało mi się, że zainteresowanie sztuką tu akurat znajdę i chociaż mnie ktoś pokieruje gdzie lub do kogo mógłbym się zwrócić.

No nic, nie przeszkadzam już i pozdrawiam.
baggio84
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 28 września 2016, 17:19

Postprzez MPietak Pt, 7 października 2016, 07:35

baggio84 napisał(a):chyba faktycznie nie trafiłem pod właściwy adres...


Masz prawo byc zawiedzionym bo rzeczywiście co najmniej kilka osób tu zaglądających mogło by choć udzielić Ci jakiejś wskazówki ,są przecie bywalcami salonów a nawet podobno sami potrafią pomagać .W przeważającej jednak części jesteśmy ze sztuka jako taką związani jedynie faktem ,że usiłujemy sami coś spłodzić i w tym przypadku to nie najlepszy adresat .Pewnie miejsca w których prowadzone są aukcje było by lepszym posunięciem .Mnie osobiście rysunek nie powala może jego wartość rynkowa będzie za sprawą wymienionych nazwisk
Kto Wie ? nie zbadane są ścieżki pana :hmm: Powodzenia zważywszy na cel jakiemu ma służyć ta praca
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez baggio84 Pt, 7 października 2016, 11:21

i dokładnie o taką mniej więcej pomoc mi chodziło... czyli wskazówki/porady gdzie mógłbym z takim tematem się udać, gdzie mógłbym poszukać osoby zainteresowane, gdyż samo zorganizowanie akcji bez odpowiedniego 'nagłośnienia' raczej nie dałoby odpowiedniego efektu.

Tak też zrobię i udam się z tematem do miejsc, gdzie prowadzone są aukcje, choć tam też będę błądził niestety po omacku.. może trafię na jakieś sensowne i rzetelne miejsce.

Co do samego rysunku to nie mi oceniać jego walory jako laikowi, natomiast z uzyskanych informacji był on poniekąd wyjściem na przeciw zainteresowaniu kolekcjonerów ;) tylko gdzie ja ich teraz znajdę :)

tak więc fakt, jestem zawiedziony, bo już wolałbym żeby mi ktoś napisał "spieprzaj dziadu" stąd lub jakikolwiek inny odzew, wtedy bym wiedział na czym stoję ;) no nic - próbuję dalej gdzie indziej :)
baggio84
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 28 września 2016, 17:19

Postprzez Beata Pt, 7 października 2016, 19:40

Niestety jak i gdzie rozpocząć prywatną aukcję nie powiem ponieważ nigdy tym się nie zajmowałam. Sądzę, że powinna za tym stać jakaś wiarygodna osoba a najlepiej instytucja. Wybacz ale oszustów nie brakuje i nikt nie zapłaci nawet złotówki za coś niewiadomego pochodzenia. Sama dałam się nabrać dwa razy. Raz na inwalidę a raz na zbiórkę dla dziecka z astmą :D Teraz moja czujność jest wzmożona ;) Może zwrócić się do samego autora o pomoc w zorganizowaniu aukcji albo dotarciu do osób fascynujących się jego twórczością. Powodzenia :)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez baggio84 Pt, 7 października 2016, 23:18

całkowicie rozumiem obawy odnośnie oszustów, choć wcześniej o tym nie pomyślałem. Natomiast różnica polega na tym, że ja nawet nie chce nikomu tu 'wcisnąć' pokazanego rysunku, a jedynie (albo wychodzi na to, że aż) dotrzeć do grona osób interesujących się twórczością Pana Dariusza - zanim zorganizuję oficjalną aukcję - wspartą przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z pomocą", do której należymy.

Do samego autora raczej się nie zwrócę, nie sądzę, że organizowanie takowej aukcji to jego działka, wystarczy, że zdecydował się nas wesprzeć (przez kogoś, przez kogoś na moim teściu kończąc) ;)

Ale wniosek po prostu jest taki, że osoby fascynujące się jego twórczością muszę poszukać gdzieś indziej :) i ogólnie jakoś te poszukiwania inaczej ugryź :)

ps. i w takim razie http://dominikflaczek.pl/ gdyby się komuś nudziło

dzięki i pozdrawiam :) nie chce Wam tu już spamować :)
baggio84
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 28 września 2016, 17:19

Postprzez Beata So, 8 października 2016, 10:29

Cel jest szczytny.
Tak się zastanawiam… "Artyści dzieciom"- może coś pozytywnego wynikłoby z Twojej wizyty tutaj :)

1. Może z tego forum nikt nie kupi proponowanego obrazu, ale każdy ma znajomych interesujących się sztuką i może trafi do osoby chcącej wesprzeć Dominika poprzez zakup dzieła. Ja ze swojej strony mogę np. wstawić informację o aukcji na FB i jak sądzę parę osób z naszego forum pewnie też chętnie przyłączy się. Zasięg przepływu informacji o aukcji zwiększy się.
2. Czy fundacja organizuje podobne aukcje? Znajdzie się pewnie parę osób chętnych pomóc i przekazać jakiś obraz rzeźbę na rzecz Dominika lub innych dzieci potrzebujących pomocy. Może nie koniecznie o tak znanym nazwisku jak Pan Dariusz ;) ale przecież liczy się każda zebrana złotówka.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez baggio84 N, 9 października 2016, 14:29

brzmi fajnie :)

1. i to już jest coś - przez duże C :) to już jest dużo, jako że sam nie znam osób i kręgów, które byłyby zainteresowane sztuką i dziełem Pana Dariusza. A dobrze wiemy jak skuteczna potrafi być droga 'pantoflowa', każdy ma znajomych, znajomi swoich, itd. Tak więc byłbym wdzięczny :)

2. prawdopodobnie tak, choć do tej pory tą tematyką się dokładnie nie interesowałem. Na pewno w dużej mierze rodzice sami organizują różnego rodzaju akcje a Fundacja wspiera i pomaga, no i przede wszystkim jest to pod jej patronatem, żeby właśnie mieć pewność, że to nie próba naciągania. Ale pomysł bardzo ciekawy :)

w tym tygodniu mam w planach dokładnie dowiedzieć się w Fundacji jak to wszystko funkcjonuje. Uznałem jednak, że zanim ją rozpoczniemy warto najpierw dotrzeć do jak najszerszej "publiki" interesujących się tą tematyką.

i owszem, jak najbardziej liczy się każda złotówka :)

pozdrawiam :)
baggio84
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 28 września 2016, 17:19

Następna strona