plener 2011

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 21 lipca 2010, 23:24

mam pytanie :
chciałabym zrobić plener w Egipcie
mam znajomego właściciela 5gwiazdkowego hotelu Menaville w Safadze i chce go namówić aby nam zaserwował pobyt , czyli spanie i jedzenie w zamian za obrazy , jedynie trzeba by sfinansować samolot , jestem w stanie część za sponsorować, ale nie całość. trzeba by cokolwiek z wpisowym .
kto jest zainteresowany?
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez muszka111 Cz, 22 lipca 2010, 01:08

Ja chcę... :dance:
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Krakusia Cz, 22 lipca 2010, 09:13

Propozycja ciekawa, fakt. Wierzyć mi się nie chce aby tak się udało jak piszesz, ale może... hmm. Ja jestem niedowiarkiem (więc mnie nie słuchajcie).
Ja nie mogę się deklarować dopóki nie będę znała CAŁKOWITYCH kosztów.
Skoro to znajomy, to zacznij już negocjować. Prawdopodobnie on sam narzuci Ci ilość miejsc, termin i pozostałe warunki pobytu.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krysia karo konin Cz, 22 lipca 2010, 11:06

A o jakim terminie rozmawiamy.Czy to dotyczy jeszcze tego roku?
Krysia karo konin
 

Postprzez oldmalarz Cz, 22 lipca 2010, 11:39

nie,... dotyczy wakacji za rok ...miesiecy letnich czyli lipiec sierpien.. z tego co sie orietuje..
i wtedy Kotowa nie bedzie tylko Safaga..

Safaga
Dawniej niewielka wioska rybacka znana była jedynie jako port, z którego rzesze wiernych wyruszały na coroczną pielgrzymkę do Mekki. Obecnie miejscowość ta jest kurortem wypoczynkowym, położona ok. 60 km na południe od Hurghady i tak jak w przypadku tego pierwszego miasta rozciągnięta jest wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. Główna ulica, biegnie równolegle do brzegu morza, oddzielając pustynię od części, w której usytuowane są hotele. Safaga jest znana przedewszystkim ze wspaniałych miejsc do nurkowania oraz nieustających dni wietrznych ze względu na co ściągają tu rzesze płetwonurków i amatorzy windurfingu. Jedne z najpiękniejszych raf koralowych, bliskość pustyni, malowniczy krajobraz gór, cicha i spokojna okolica, ciepłe morze, piękne baseny, czyste powietrze - to wszystko przyciąga jak magnes spragnionych wypoczynku turystów.

SAFAGA jest najstarszym torem na morzu czerwonym, znanym i wykorzystywanym od czasow starozytnych. Spelnia bardzo wazna role w exporcie fosfatow od roku 1911.W czasie drugiej wojny swiatowej byl ten wjazd wykorzystywany przez aliantow. Reliktem z tych czasow jest znany wrak, ktory spoczywa na dnie u wjazdu do portu. Statek ten nalezal do brytyjskiej Armii i byl plywajacym warsztatem wojennym. W 1944 roku zostal zatopiony przez niemiecka armie powietrzna. W dzisiejszych czasach tor wjazdowy sluzy morskiej armii egypskiej, ktora to ochrania od strony polodniowo-wschodniej swoja granice. Oprocz tego, codziennie zawijaja tutaj statki handlowe exporu und importu towarow. Teren ten to wiele zatok, Safaga jest najwieksza z nich, na przeciw z duza wyspa: Safaga Island. Wyspa ta jest naturalna ochrona dla miasteczka przed duzymi falami, ktore to rozbijaja sie o ta wyspe. Ta niewielka miejscowosc turystyczna polozona jest 55 km od lotniska w Hurghadzie. Dawniej niewielka wioska rybacka, dzisiaj znana jest przede wszystkim jako port miedzynarodowy, z którego wyplywaja pielgrzymki do Mekki. Niezwykle polaczenie blekitnego morza wkomponowanego w pustynny krajobraz sprawia, ze Safaga jest miastem niezwyklym, laczacym kulture orientalna i arabska. Miejscowosc znana jest równiez bardzo dobrze milosnikom nurkowania oraz windsurfingu i zeglarstwa. W Safadze znajdziemy doskonale warunki do uprawiania tych sportów ze wzgledu na wietrzna pogode. Safaga zyskala sobie równiez miano jednego z kurortów, znanych z unikalnego, ekologicznie czystego piasku, mogacego wyleczyc szereg chorób skóry i ukladu kostnego. W ostatnich 10-ciu latach rozwinal sie tutaj ruch turystyczny, jednakze z umiarem.Powstaly Hotele i dzielnica hotelowe wraz z infrastruktura, nowe drogi, dwupasmowe laczace Safage z Hurghada. Wazna sprawa jest, ze od poczatku duza wage przyznano ochronie ryfow koralowych. Tak tez mozna tutaj zobaczyc i przerzyc jeszcze zdrowy swiat podwodny
safaga.jpg
safaga.jpg (53.44 KiB) Przeglądane 11081 razy
safaga2.jpg
safaga2.jpg (19.52 KiB) Przeglądane 11081 razy
safaga3.jpg
safaga3.jpg (10.76 KiB) Przeglądane 11081 razy
oldmalarz
 

Postprzez Krysia karo konin Cz, 22 lipca 2010, 12:04

Oldi,ułatwiasz podjęcie decyzji ludziom,którzy się wahają.Pięknie to wygląda.Może coś z tego wyjdzie.Ja wstępnie się deklaruję.Byłam w Egipcie dwukrotnie ,ale wtedy jeszcze nie malowałam i inaczej patrzyłam na świat.
Krysia karo konin
 

Postprzez oldmalarz Cz, 22 lipca 2010, 12:23

no ja jeszcze nie byłam i tym bardziej bym sie pisał i do tego jest to marzenie czarnej.. :ok:
safaga0.jpg
safaga0.jpg (89.97 KiB) Przeglądane 11071 razy


LOKALIZACJA HOTELU
w Safadze, przy plaży, 8 km od centrum, 45 km od lotniska

WYPOSAŻENIE HOTELU
liczba pokoi: 301, restauracje: 2, bary: 5, baseny odkryte: 1, lobby bar, bar na plaży, bar przy basenie, sejf, room service (płatny), lobby, pralnia/czyszczenie chemiczne (płatne), internet (płatny), recepcja 24h, sala TV, taras słoneczny, parking, ogród, wymiana walut, przechowalnia bagażu, fryzjer, udogodnienia dla niepełnosprawnych, wypożyczalnia rowerów, pasaż handlowy, bank, opieka lekarska (płatna), parasole przy basenie, leżaki przy basenie, pokoje łączone
WYPOSAŻENIE POKOI
klimatyzacja, telewizja satelitarna, lodówka, telefon, taras/balkon, radio/muzyka, suszarka do włosów, łazienka z wanną lub prysznicem
PLAŻA
prywatna, piaszczysta, szeroka, łagodne zejście, przy hotelu, bar service, zagospodarowana, parasole, leżaki
TYPY POKOI
w cenie pokoje standardowe z widokiem na basen i ogród lub góry
WYŻYWIENIE
śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
oldmalarz
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 22 lipca 2010, 12:51

tak tak to jest ten hotel :dance:
a żona właściciela jest Polka Kasia i będę z nia gadać
co do kosztów to tylko samolot mysle że czarter nie będzie drogo kosztować skoro całe tygodniowe wakacje kosztuja 1200 zł w biurach podrózy
Zostawimy obrazy w hotelu tematem pewnie będzie Egipt - Safaga- Hotel i morze Czerwone , coś podwodnego
Zobaczymy , na razie sie nie napalajcie, ale jest to na pewno mozliwe

a jeszcze nam wycieczka po muzeach Europy zostaŁA DO REALIZACJI
aLE PRZYPOMINAM O PLANIE JAZDY bo ja nie dam radę wszystkiego i nie znam muzeów w Niemczech :(
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez oldmalarz Cz, 22 lipca 2010, 13:57

to ile moze kosztowac pzrzelot ..grupowy na łepka..? zarezerwowany na pól roku pzred..?
może.jpg
może.jpg (66.91 KiB) Przeglądane 11056 razy
oldmalarz
 

Postprzez muszka111 Cz, 22 lipca 2010, 13:59

Lamka ...trzymam kciuki, żeby się udało...ja w Egipcie nie byłam ale marzyłam aby w nim pomalować... :)
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Następna strona